11. Tjedan psihologije u Lucijanki

Autor: Vesna Povijač, 27. 2. 2018.

U našoj školi obilježili smo 11. Tjedan psihologije koji se u Republici Hrvatskoj održavao od 19. do 25. veljače 2018. godine.

Učenici izborne nastave psihologije potrudili su se i odlučili za temu koja je aktualna u našoj svakodnevnici, a to je stres. Željeli su osvijestiti učenike i djelatnike škole o štetnosti stresa i o načinu kako se nositi s njim. Izloženim brojnim plakatima, učenici su mogli dobiti brzi uvid kako izbjeći stres.

Također, u predvorju škole postavili su dvije kutije. U jednu kutiju, „Kutiju reciklaže problema“, učenici su imali mogućnost „ubaciti“ probleme koji ih muče i na taj način „olakšati“ si dušu. U drugu kutiju, „Kutiju zahvalnosti“, učenici su mogli iznijeti i pozitivne primjere koji im život čine ljepšim. Obje kutije bile su ispunjene. Time smo bili jako zadovoljni jer se pokazalo da je tema zainteresirala učenike.

Održane su i antistresne radionice za učenike i djelatnike škole.

Tijekom cijelog Tjedna psihologije, učenici (volonteri) pod velikim su odmorom „dijelili“ besplatne zagrljaje. To je omogućilo svim učenicima da se na zabavan način i u ugodnoj atmosferi zbliže te da pričom i smijehom izbjegnu stres.

Održane su i prezentacije na teme koje su zanimljive i korisne adolescentima: Razlike u razmišljanju muškaraca i žena, Kako se kvalitetno posvaditi?, Utjecaj društvenih mreža na mlade, Depresija i suicidalnost kod mladih, Rezultati istraživanja o navikama naših učenika.

Kao šećer na kraju naša se dramska skupina „Fali jedanaesti“ na čelu s prof. Dragicom Dujmović Markusi predstavila svojom predstavom „Kako nastaje priča“ kojom su sudjelovali na državnoj smotri Lidrano. Odličnom glumom na zabavan su nam način pomogli da zaokružimo 11. Tjedan psihologije i osvijestimo sebe i druge koliko možemo učiniti za zdravlje i svoj život boljim pristupom problemima.

Hvala svim učenicima na sudjelovanju!

prof. Vesna Povijač

« Ožujak 2024 »