> Aktivnosti  > ERASMUS+
Prva mobilnost u njemačkom Saarbruckenu

Od 8. do 10. studenog održana je prva mobilnost u sklopu projekta „The soil under my feet“ u njemačkom gradu Saarbrückenu.

Uz sudionike iz naših partner škola u mobilnosti je sudjelovalo dvoje nastavnika naše škole, Nikolina Anić i Matija Pintarić u svrhu edukacije i daljnjih usavršavanja.

Od posebne su koristi bile radionice na kojima su se razmjenila znanja i bogata iskustva s nastavnicima škola diljem Europe, a veliki je interes bio za uspoređivanje obrazovnih sustava iz raznih država. Na trodnevnim radionicama i organizacijskim sastancima detaljno je utvrđivan daljnji tijek aktivnosti projekta te su dogovorene i isplanirane aktivnosti za učenike koje će se realizirati tijekom nadolazećih mobilnosti u Njemačkoj i Grčkoj.

Lucijanka je predstavljena kratkom prezentacijom i predavanjem o našoj školi u kojoj su svi uživali te s nestrpljenjem očekuju da ih ugostimo u Zagrebu, u drugoj godini projekta.

Uz službeni dio i planirane aktivnosti uspjeli smo odvojiti vremena za upoznavanje Njemačke savezne države Saarska (Saarland), kulturno-povijesnih znamenitosti Saarbrückena te djelića njihove kulture. Na putu doma kratko smo prošetali i europskom financijskom prijestolnicom, Frankfurtom na Majni.

Stvorena su nova prijateljstva i lijepa sjećanja. Ovo je putovanje unijelo novi zamah u naš projekt te se sada s još većim veseljem i uzbuđenjem okrećemo budućim mobilnostima.

Slogan i logo projekta

Naše učenice uključene u ERASMUS+ projekt vrijedno su se primile posla i smišljale logo i slogan projekta. Marta Grizelj, Nera Hasan, Ana Kasanić i Sara Štrkalj poslale su prijedloge koji su prema izboru nastavnika ušli u uži izbor. Bravo cure!

Na mobilnosti u njemačkom gradu Saarbrückenu, u ožujku 2022. godine, među prijedlozima koje šalju sve škole partneri bit će izabran logo i slogan projekta.

Koje biste od ponuđenih vi odabrali?

Naši prijedlozi za slogan projekta:

1. Don't let the mask stop us now

to have friends in another town!

2. Learn from experience, not just from books

3. Get to know cultures by getting to know people

4. Travel, meet, learn - repeat!

5. Finding our (way) home.

Naši prijedlozi za logo projekta:

ERASMUS u Lucijanki!

Od ove školske godine naša Lucijanka po prvi puta sudjeluje u međunarodnom ERASMUS+ projektu!

Skupina učenika od prvog do četvrtog razreda surađivat će s vršnjacima iz Grčke, Italije, Njemačke i Španjolske na raznim aktivnostima vezanim uz temu migracija u svijetu pod nazivom „The soil under my feet“. Suradnja, razumijevanje, tolerancija neke su od temeljnih ideja vodilja kroz ovaj i druge Erasmus projekte. Prve aktivnosti već smo odradili, a pred nama su novi izazovi.

Projekt je otvoren za sve učenike naše škole koji su zainteresirani i voljni uključiti se u brojne aktivnosti. Radimo iz škole, od doma, a nadamo se i zajednički na međunarodnim razmjenama učenika. Nastavnici koji vode naše učenike kroz ovaj projekt su Nikolina Anić, Jelena Habjanec, Matija Pintarić, Helena Strugar, Marija Rendulić te Ivana Žderić Matijaščić.

Škole partneri su:

• General Lyceum of Vrachneika iz Grčke

Vrachneika je malo mjesto odmah do Patrasa, trećeg najvećeg grada u Grčkoj.

• Istituto d'istruzione secondaria superiore Palazzolo Acreide iz Italije

Palazzolo Acreide se nalazi na otoku Sicilija, nedaleko povijesne Sirakuze.

• Deutsch Französiche Gymnasium iz Njemačke

Njemačko-francuska gimnazija smještena je u Saarbrckenu, na samoj granici Njemačke i Francuske.

• Centro Educativo Zola S.L. iz Španjolske

Las Rozas de Madrid predgrađe je glavnog grada Španjolske.

Naše škole partneri, kao i mi, s nestrpljenjem čekamo proljeće i naša prva putovanja.

« Prosinac 2021 »