> Natjecanja  > Lucko  > Lucko 2011.

U želji da u Gimnaziju Lucijana Vranjanina privučemo osnovce koji vole matematiku, prošle godine smo organizirali Prvo ekipno natjecanje osnovnih škola u matematici, koje je održano 16. siječnja 2010. godine. Na natjecanje smo pozvali sve osnovne škole čiji se učenici upisuju u našu gimnaziju. Pozivu se odazvalo 16 škola s 35 ekipa.

Drugo ekipno natjecanje osnovnih škola u matematici organizirali smo 15. siječnja 2011. godine. Kako se „dobar glas daleko čuje“, ove godine je odaziv bio puno veći. Na natjecanju je nastupilo 55 ekipa iz 22 osnovne škole.

Druženje je započelo u jutarnjim satima dolaskom ekipa. Ravnateljica Milica Medak je pozdravila sve goste i otvorila natjecanje. Nakon toga, ekipe su raspoređene po učionicama i samo natjecanje je započelo. Svaka ekipa se sastojala od četiri člana, od čega najviše dva učenika osmog razreda. Natjecanje je trajalo 90 minuta, u kojem vremenu ekipa zajednički rješava 45 zadataka na zaokruživanje.

Za to vrijeme, organiziran je okrugli stol i druženje za mentore. Profesorica Senka Sedmak predstavila je svoju knjigu „Demistificirana matematika“. Nakon te simpatične i poticajne prezentacije, mentori osnovnih škola dobili su primjerak inicijalnog testa održanog početkom školske godine u prvim razredima, te kompletnu statistiku riješenosti testa. Uvid u rezultate koje su postigli njihovi bivši učenici izazvao je zanimljivu diskusiju.

Nakon isteka 90 minuta, svi su pozvani na zakusku, uz pjesmu i ples Lucijanera. Naši profesori matematike, uz pomoć učenika, prionuli su ispravljanju zadataka.

Ovaj lijepi događaj završili smo proglašenjem najboljih ekipa. Prvo mjesto osvojila je ekipa „Olovke“ iz OŠ Bogumila Tonija, drugoplasirana je bila ekipa „Skittles 2“ OŠ Malešnica i trećeplasirana ekipa „Šija“ OŠ Otona Ivekovića. Nagrađena je i najmlađa ekipa „Račići“ iz OŠ Josipa Račića.

Zahvaljujući entuzijazmu učenika i profesora Lucijanke, cijelo natjecanje odisalo je dobrim vibracijama i pozitivnom energijom. Ljubav prema matematici objedinila je sve sudionike.

Nastojat ćemo da naše druženje preraste u tradicionalno i da prva subota u drugom polugodištu ostane praznik matematike u našoj školi. Koordinatorica natjecanja je profesorica Maja Zelčić. E-mail adresa za kontakt je mlucijanka@gmail.com.

EKIPNO ZADACI 2011.doc

« Travanj 2021 »